KOUZLO ORIENTU

Vše o Blízkém východu a Severní Africe

MAGICKÉ MAROKO

Zcela nový program, který zahrnuje to nejlepší z Maroka! Pořadatelem je CK LIVINGSTONE. Vydáme se do severně položeného Chefchaouenu, ale také se dotkneme jižních pouští téměr u alžírských hranic! Důraz bude na poznávání památek a přírodních krás s cílem pochopení této nesmírně bohaté a jedinečné severoafrické kultury!

DEN 1

Letecký přesun z Maroka do Casablanky.

DEN 2

Vydáme se k mešitě Hassana II, jediné, které interiéry jsou v Maroku přístupné i cizincům. Projdeme se po ulicích marocké ekonomické metropole, postavené v maurském stylu, poté odjedeme do hlavního města Rabatu. Navštívíme tady místo posledních odpočinku marockých králů, jako i tradiční středověkou kasbu Udaya. Pro zájemce možnost ochutnání symbolu marocké kuchyně – tadžínu.

DEN 3

Před odjezdem z Rabatu se podíváme na staré pohřebiště Chellah a do kasby v sesterském městě Salé. Římské město Lixus bude naší zastávkou cestou do kultovní vesničky Chefchaouen, posvátného místa plného pitoreskních zákoutí. Není nic nad pohodu nad šálkem marockého mátového čaje!

DEN 4

Dnes na nás čeká divoká a krásná příroda pohoří Ríf, posvátná vesnička Moulay Idrís, kde je pohřben Idrís I., zakladatel muslimského Maroka. Římské město Volubilis vyniká nejenom mírou své zachovalosti, ale především krásou podlahových mozaik. Den zakončíme v královském Meknésu, které je mimo jiné centrem produkce marockých vín. Rosé je nejlepší!

DEN 5

Architektonické a kulturní vyvrcholení zájezdu – město Fes! Nikde jinde na světě nenaleznete takové množství krásy na tak malém prostoru! Navštívíme barevné medresy, karavanseráje a životem pulzující súk, jako i tradiční koželužny. Opravdovou vychytávkou jsou tradiční lázně pro ty, kteří chtěji ještě lépe poznat ducha tradičního Maroka, a na vlastní kůži (doslova) vyzkoušet argánový olej, ghassoul nebo hennu.

DEN 6

Ve Fesu ještě zůstaneme, a zaměříme se na jeho židovskou čtvrt, která byla kdysi vitální součástí feského koloritu. Unikátní možnost návštěvy několika synagog a židovského hřbitova! Dechberoucí pohled na Fes od hrobek Marínovské dynastie. Odpolední koupání v sirných lázních Moulay Yaqoub budou příjemnou tečkou za krásně prožitým dnem.

DEN 7

 Před odjezdem z Fesu se krátce podíváme na jeho novou čtvrt s francouzskými bulváry. Cesta na jih přes pohoří Středního Atlasu s cedrovými lesy a hejny makaků. Berberská městečka Immouzer a Azrou.
DEN 8
Dnes na nás čeká červené město Khenifra a dobrodružná jízda džípy přes horské středisko Imilchil do údolí řeky Todra. Projdeme se po soutěsce stejného jména, kde místné berberské ženy dosud nosí unikátní tradiční oblečení!
DEN 9 
Nejkrásnější marocká oáza Draa a cesta na hranici černé Afriky – do města Zagora. Mezi místní speciality patří i výborné datle, které ochutnáme. Jsme na samotném prahu tajemné Sahary!DEN 10Dnes na nás čeká procházka po písečných dunách, možnost jízdy na dromedárovi a meditace v nekonečné poušti, plné slnka, ticha a písku. Následně jízda před městečko Foum Zguid na sever, do majestátného Vysokého Atlasu.

DEN 11

Údolí tisíci kaseb – to je oblast přímo pod Vysokým Atlasem, a ta nejkrásnější je nesporně Ait Benhaddou, místo, kde se natáčela řada historických filmů (Kleopatra, Gladiator). Dramatickou přírodou velehor jedeme k magické kasbě Télouet a dále přes horský přechod Tizin Tichka do červeného a rozpáleného Marrákeše. Máte chuť na šnečí polévku? Nejlepší je přímo na náměstí Džamá al Fna!

DEN 12

Dnešní den věnujeme celý Marrákeši – projdeme se po jeho spletitých uličkách plných barevného zboží místního súku, navštívíme šlechtické sídlo Bahía, dílny kovotepců a hrobky sáadských vládců. Večer bude patřit živému koloritu na centrálním náměstí, kde své umění předvádí kejklíři, krotitelé hadů a akrobati.

DEN 13

Celodenní výlet do přírody Vysokého Atlasu – navštívíme údolí Ourika s jeho vodopády, ale podíváme se i do centra vysokohorské turistiky Aroumdu, odkud spatříme opravdového velikána – Džebel Toubkal, 4167 m.n.m.

DEN 14

Dnes jedeme na pobřeží, do města Essaouira, které je marockým centrem lovu sardinek. Tuto delikatesu, a také procházku po ulicích staré medíny si nenecháme ujít! Odpoledne navštívíme portugalský přístav El Jadida. Návrat do Casablanky.

DEN 15

Všechno jednou končí, i cesta po magickém Maroku! Návrat domů do ČR.

KDY JEDEME:

16. – 30. května

19. září – 3. října

Cena: 37 900 Kč

Cena zahrnuje: Mezinárodní letenka. Letištní taxy 4 800 Kč. Veškerá pozemní doprava (mikrobus a částečně terénní vozy). Ubytování v hotýlcích se snídaní. Vstupy do národních parků. Český průvodce. Cestovní pojištění.

Přihlásit se na zájezd

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: