KOUZLO ORIENTU

Vše o Blízkém východu a Severní Africe

TO NEJLEPŠÍ Z IZRAELE A JORDÁNSKA

Úspěšný zájezd, který pokrývá všechny turisticky nejdůležitější a nejmagičtější místa v Izraeli a Jordánsku, vstupuje do své druhé sezony! Stejně jako loni, zájezd je pořádán s cestovní kanceláří Rady na cestu a je mým autorským dílem. Za jeho programem stojím a garantuji jeho úspěšné naplnění, jako i skvělé zážitky z ještě skvělejší dvojice zemí!  A je to se snídaní a večeří! 🙂
PROGRAM
DEN 1
Odlet z Prahy ve večerních hodinách
DEN 2
Přílet do Izraele, cesta napříč biblickou rovinou Šáron a údolím Megiddo do Galiley. Prohlídka kostela Zvěstování Narození v Nazaretu v době, kdy ještě není plný turistů a má tudíž magickou atmosferu! Dále nás čeká výhled na Galilejské jezero a Golanské výšiny, jako i návštěva centra kabaly a židovské filosofie – Safedu. Z Golanských výšin pak uvidíme Sýrii, kterou budeme mít jako na dlani … Řeka Jordán a město křtů bude poslední zastávkou před vstupem do Jordánska.
DEN 3
Jordánská metropole Ammán nás zaujme zejména svou ikonou – impozantní mešitou krále Abdulláha. Poté pojedeme do jednoho z nejkrásnějších římských měst – severojordánského Džeraše. Je tak dobře zachovalé, že z něj na vás dýchne duch antiky! Prohlédneme si také světový unikát – mozaikovou mapu Svaté země v Madabě a neopomeneme výhled z hory Nebo na zemi zaslíbenou tak, jak jí vidět před mnoha tisíci lety samotný biblický Mojžíš.
DEN 4
Dnes na nás čeká celodenní prohlídka Petry spojená s vycházkou přes barevnou soutěsku, návštěvou symbolu Petry – Pokladnice a výstupem na Obětiště s výhledem na nabatejské tesané hrobky. Pro zájemce také výstup pěšky nebo na oslu ke Klášteru. Možnost projížďky na velbloudech. Celý den v pohybu na čerstvém vzduchu a navíc na tak krásném místě, kde se příroda a umění nádherně doplňují.
DEN 5
Jordánsko poznačila historie křižáků a my uvidíme jeden z jejich hradů – Shobak. Poté se projedeme terenními vozidly po nejkrásnější části arabské pouště – Wádí Rum, kde bude možnost procházky po duně z červeného písku, kolem bizarních skalních útvarů s malby thamudejských kmenů, a přátelské posezení s beduiny nad šálkem výborného bylinkového čaje. Odpoledne pak bude patřit oddychu v Akabě, pro zájemce možnost koupání v Rudém moři a pozorování podmořského života.
DEN 6
Ráno překročíme hranici zpět do Izraele a krátce projedeme městem Eilat. Dále pak pojedeme napříč Negevskou pouští k Mrtvému moři ve kterém se budeme několik hodin koupat. Je to opravdový balzám na tělo i duši! U severního okraje Mrtvého moře se podíváme do starobylého Jericha a jeho vesnice z neuvěřitelného devátého tisíciletí před našim letopočtem! Navštívíme také byzantský klášter na hoře Pokušení. Město Jeruzalém nás následně přivítá magickým obrázkem – výhledem na Skalní chrám a starobylé hradby.
DEN 7
Celodenní prohlídka Jeruzaléma – procházka po hradbách s prohlídkou impozantní Damašské brány, Via Dolorosa a Golgota, zastavení se u Zdi nářků. Návštěva Getsemanské záhrady a kostela Národů, hory Sion a hrobky krále Davida. Možnost nakupovat na slavném jeruzalémském tržišti.
DEN 8
Ranní prohlídka Betléma, zejména baziliky Narození Páně, Mléčné jeskyně a Pole pastýřů. Odpolední odjezd na krátkou prohlídku historické části Tel Avivu – Yaffo, odjezd na letiště a návrat do ČR.
JEDEME V TĚCHTO TERMÍNECH
ODLET Z PRAHY
ODLET Z VÍDNĚ
CENA: 27 990 Kč 
V ceně zahrnuto: ubytování ve 3-hviezdičkových hotelích s polopenzí, doprava letadlem společnosti El Al, doprava po Izraeli a Jordánsku klimatizovaným mikrobusem, služby česky mluvícího průvodce
Jak proběhl zájezd do Izraele a Jordánska v roce 2013?
Reklamy