V dubnu tomu bude přesně 10 let, co jsem poprvé odjela na Blízký východ pracovně, za účelem provádění pobytových a poznávacích zájezdů. A proč jsem si vybrala zrovna Blízký východ? Myslím si, že jako kolébku naší civilizace by ji měl navštívit každý, kdo se zajímá o historii lidstva, počátky jeho kultury a dějiny náboženského myšlení. Na relativně malém prostoru se dodnes zachoval odkaz Římanů a Řeků, prvních křesťanů a řady dynastií před naším letopočtem i našeho letopočtu. To vše je zasazeno do kontextu geograficky zajímavého území, na kterém najdete jak vysoké hory, tak zelené pláně a louky, ale i oázy a poušť. K tomu nelze zapomenout na výborné jídlo a přátelskou, pohostinnou mentalitu Arabů, Peršanů, Židů, nebo Berberů, kteří oblast kouzelného Orientu od Maroka po Írán obývají.

Doufám, že můj desátý rok coby průvodkyně bude úspěšný, a to zejména z hlediska zájmu klientů o kouzelné země Orientu, které si tuto pozornost zaslouží.

Na co se můžete tento rok se mnou těšit? Především na úspěšné zájezdy do Maroka, které se vždy velmi rychle naplní několik měsíc dopředu, mojí oblíbenou kombinaci Izrael-Jordánsko, která bude tento rok ve dvou podobách – kratší zájezd na 8 dnů, a delší zájezd na dva týdny.

V plánu je také několik zájezdů do Íránu, který je přece jenom trochu bokem a neplní se tak často. Přitom jde o jednu z nejpříjemnějších a nejpřátelštějších zemí na světě!

Těším se také na zájezd Tunisko – Alžírsko – Maroko, který na českém trhu nemá konkurenta, a umožňuje poznat tři krásné země severozápadní Afriky ve vyváženém a pečlivě zpracovaném programu.

guide

Reklamy