Tak se dá nazvat veletrh ITB Berlin. Pořádá se vždy v březnu, a po pavilonech ICC Messe nachodíte kilometry. Prezentuje se tady celý svět, a snad jen kromě zemí, do kterých se opravdu, opravu nejezdí (Afganistan, Severní Korea), jsou tady zastoupené země od Čile až po Jižní Koreu.

Za dva dny jsem veletrh zvládla projít celý, ale bylo by co dělat i mnohem delší dobu. Zaměřila jsem se ale hlavně na pavilon arabských zemí a střední Asie, takže následující fotodokumentace zachycuje právě jejich expozice.

Irák. Tentokrát měl opravdu velké zastoupení, s Íránem si rozdělili docela velkou halu. Cestovek zastoupených bylo více, jedna dokonce také v pavilonu Evropy :-). Přeji Iráku v cestovním ruchu jenom to nejlepší, stará Mezopotámie si to zaslouží.

Nejvoňavější byla už tradičně hala zemí Zálivu. Tradičně se stylizují do „pohádky tisíce a jedné noci“, a mají krásně komfortní sezení pro hosty a partnery. Nechybí pohoštění datlemi a černým čajem.

Tunisko není jenom zemí pláží a masového turistického ruchu. Mezi památky naleznete i mozaikové umění, které zástupci národní tuniské turistické kanceláře přivezli  na ITB ukázat.

Co by to byl za Egypt bez faraona? Někdy mají u vstupu do své haly i sfingy a sochy bohů, ale faraon osobně je přece jenom větší lákadlo. Tento s radostí přepisovat jména do hieroglyfického písma.

Izrael a území Palestiny se už tradičně prezentují každý samostatně. Jejich logo je jedno z mých nejoblíbenějších co se týče zemí Blízkého východu.

A poslední, Maroko – vždy mají na svých plochách stáneček s vynikajícím kuskusem, tradiční hudbu a tanec, ale také ukázku svého umění.

Z „mých“ zemí mi tady chyběla Sýrie, Sáudská Arábie a Mauretánie. Přeji jim, aby na budoucím největším veletrhu cestování už své zastoupení měli. A všem ostatním zemím ať se daří a ať lidé čím dál tím víc chtějí objevovat jejich kouzlo!

MAJÍ VELETRHY CR SMYSL?

Reklamy