Letenka na Blízký východ

České aerolinie lítají do všech výše uvedených zemí kromě Alžírska a Jordánska několikrát do týdne. Levnou letenku na Blízky východ pořídíte také se společnostmi Turkish Airlines nebo Málév.

Ubytování na Blízkém východě

Nejlepší kvalita ubytování je nepochybně v Izraeli. Také hotely, hostely a kibucové ubytování vyjde nejdráž. U všech zemí ale platí, že pokud zrovna neletíte na svatební cestu, ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu nepotřebujete. Naopak, všechno pod čtyři hvězdičky bude vypadat plus mínus stejně. Hviezdičky totiž uděluje příslušné ministerstvo turismu v zemi, a jakoukoli podobnost se Západem ohledně této záležitosti můžete hned vyloučit. Tříhvězdičkové hotely většinou za moc na Blízkém východě nestojí. Více než po hvězdičkách stojí za to se pídit po stáří hotelu – samozřejmě čím novější, tím lepší. I hotely stárnou, a na generální opravy a facelifting často nejsou nejenom finance, ale ani motivace nebo pocit potřeby. Lonely Planet v tomto ohledu udělal kus práce, určitě proto doporučuji prostudovat jejich hodnocení ubytovacích kapacit.

Hotely, hotýlky, hostely a také další ubytovací zařízení, do kterých se já osobně ráda vracím, naleznete s popisem a fotkami tady.

Většinou je lepší kontaktovat dané ubytovací zařízení již z České republiky a pokoj si rezervovat. Platba probíha většinou na místě, jenom někdy chtějí zálohu po internetu.

Reklamy